Skontaktuj się z nami
Amanda Cho

Numer telefonu : +86 15982044032

WhatsApp : +8615982044032

Zastosowanie czujnika laserowego w produkcji maszyn

September 5, 2019

Rola czujników laserowych obejmuje przede wszystkim pomiar długości lasera, zasięg lasera, pomiar drgań lasera i pomiar prędkości lasera. Bezkontaktowy pomiar na duże odległości można osiągnąć, stosując wysoką kierunkowość, wysoką monochromatyczność i wysoką jasność lasera. Czujniki laserowe są powszechnie stosowane do pomiaru wielkości fizycznych, takich jak długość, odległość, wibracje, prędkość i azymut. Mogą być również wykorzystywane do wykrywania wad i monitorowania zanieczyszczeń atmosferycznych.
Pomiar długości lasera

Precyzyjna długość pomiaru jest jedną z kluczowych technologii w branży produkcji maszyn precyzyjnych i przetwórstwa optycznego. Współczesny pomiar długości odbywa się głównie przy użyciu zjawiska interferencji fal świetlnych, a dokładność zależy głównie od monochromatyczności światła. Laser jest idealnym źródłem światła, które jest 100 000 razy czystsze niż najlepsze monochromatyczne źródło światła w przeszłości. Dlatego pomiar długości lasera ma duży zasięg i wysoką precyzję.

Zakres laserowy
Jego zasada jest taka sama jak w przypadku radaru radiowego. Po wycelowaniu lasera w cel jest on mierzony przez czas podróży w obie strony, a następnie pomnożony przez prędkość światła, aby uzyskać odległość w obie strony. Ze względu na wysoką kierunkowość, wysoką monochromatyczność i wysoką moc lasera mają one decydujące znaczenie dla pomiaru odległości, określenia orientacji celu, poprawy stosunku sygnału do szumu w systemie odbiorczym i zapewnienia dokładności pomiaru. Dlatego dalmierz laserowy zyskuje coraz większą uwagę. Radar laserowy opracowany na podstawie dalmierza laserowego może nie tylko mierzyć odległość, ale także może mierzyć orientację celu, prędkość transportu i przyspieszenie itp., I z powodzeniem został wykorzystany do ustalania odległości i śledzenia sztucznych satelitów.
Laserowy pomiar drgań
Mierzy prędkość drgań obiektu w oparciu o zasadę Dopplera. Wibrometr przekształca wibracje obiektu w odpowiednie przesunięcie Dopplera przez część optyczną podczas pomiaru, a przesunięcie częstotliwości jest przekształcane w sygnał elektryczny przez fotodetektor, a następnie przetwarzane przez część obwodu i wysyłane do odpowiedniego procesora sygnału Ściągacza zamienia sygnał przesunięcia Dopplera na sygnał elektryczny odpowiadający prędkości drgań i na koniec zapisuje go na taśmie magnetycznej. Model użytkowy ma zalety wygodnego użytkowania, nie wymaga stałej ramy odniesienia, nie ma wpływu na wibracje samego obiektu, szeroki zakres częstotliwości pomiarowych, wysoką precyzję i duży zakres dynamiczny. Wadą jest to, że na proces pomiaru duży wpływ ma inne światło rozproszone.