Skontaktuj się z nami
Amanda Cho

Numer telefonu : +86 15982044032

WhatsApp : +8615982044032

Czy znasz lasery? Lasery od dawna są powiązane z naszym życiem

February 26, 2020

Czy znasz lasery? W rzeczywistości lasery od dawna wkraczają w nasze życie. Laser to kolejny znaczący rozwój ludzki od XX wieku, po energii atomowej, komputerach i półprzewodnikach. Nazywa się to „najszybszym nożem”, „najdokładniejszą linijką”, „najjaśniejszym światłem” i „dziwnym laserem”. „Jego jasność jest około 10 miliardów razy większa niż światło słoneczne. Zasada działania lasera została odkryta przez słynnego fizyka Einsteina.

Laser i zwykłe światło są zasadniczo takie same, oba są falami elektromagnetycznymi, a ich prędkość propagacji wynosi 300 000 km / s. Jednak generowanie i zachowanie się światła laserowego różni się od zwykłego światła. Światło lasera to nie rozbieżne silne światło generowane, gdy substancja jest wzbudzana przez tę samą energię, co jej naturalna częstotliwość molekularna. Jaka jest różnica między światłem lasera a zwykłym światłem?
Po pierwsze, światło laserowe generowane jest przez wzbudzenie, podczas gdy zwykłe światło składa się z fotonów.
Po drugie, laser skierowany jest na emitowanie silnego światła, a ogólne źródło światła promieniuje we wszystkich kierunkach, a natężenie stopniowo maleje wraz ze wzrostem odległości; laser emitowany przez laser jest z natury emitowany w jednym kierunku.
Po trzecie, laser jest wyjątkowo jasny i może oświetlać obiekty na duże odległości. Zwykłe lasery emitowane przez naukowców używających laserów rubinowych wytwarzają na Księżycu natężenie światła około 0,02 luksa, o jasnoczerwonych kolorach, a plamka lasera jest widoczna gołym okiem. Jednak najsilniejszy reflektor służy do oświetlania księżyca, którego ludzkie oczy nie mogą wykryć.
Po czwarte, laser jest światłem monochromatycznym, a jego kolor zależy od długości fali aktywnego materiału emitującego laser. Pobudzenie rubinu może wytworzyć wiązkę laserową głębokiej róży. 1、 ​​Laser i nasze życie
Technologia laserowa obejmuje wiele dyscyplin, takich jak światło, elektryczność, materiały i detekcja. Chociaż narodził się z wysokiej klasy badań naukowych, od dawna zniknął z tajemnic i już wkroczył w nasze życie.
1 Field Pole medyczne
Lasery są coraz częściej stosowane w branży kosmetycznej, takiej jak usuwanie piegów, plam starczych, usuwanie tatuaży, mycie eyeliner, mycie brwi, leczenie blizn itp.; operacja laserowa nie wymaga hospitalizacji, małych nacięć chirurgicznych, krwawienia podczas operacji i lekkiego urazu; W leczeniu naczyniowych chorób skóry jest bardzo dokładny i bezpieczny bez wpływu na otaczające tkanki.

2 communication Komunikacja laserowa
Komunikacja laserowa odnosi się do metody komunikacji dla transmisji laserowej w przestrzeni atmosferycznej. Najpierw informacje są przetwarzane na sygnał elektryczny, który jest następnie modulowany przez modulator światła na wiązkę laserową generowaną przez laser, który jest następnie przesyłany przez antenę optyczną. Atmosferyczna komunikacja laserowa ma dużą pojemność i dobrą poufność, a zakłócenia elektromagnetyczne nie mają na nią wpływu.
Laserowy pomiar prędkości 3.
Wykonaj dwukrotnie zasięg laserowy w określonym przedziale czasowym na mierzonym obiekcie, uzyskaj odległość ruchu mierzonego obiektu w tym okresie i uzyskaj prędkość poruszania się mierzonego obiektu.