Skontaktuj się z nami
Amanda Cho

Numer telefonu : +86 15982044032

WhatsApp : +8615982044032

Czujnik zasięgu wita okazję

August 23, 2019

Czujniki to wejście do akwizycji danych, „serce” Internetu rzeczy, inteligentne urządzenia, bezzałogowa jazda itd., Które zapoczątkują ogromną przestrzeń do rozwoju. Istnieje wiele rodzajów i zastosowań czujników, takich jak czujniki przyspieszenia, czujniki światła, czujniki odległości, czujniki rozpoznawania linii papilarnych itp. W telefonach komórkowych. Istnieją setki czujników prędkości, czujników ciśnienia w oponach, czujników prędkości silnika i tak dalej. Liczba czujników często reprezentuje poziom inteligencji.

Czujnik odległości jest rodzajem czujnika, który wykorzystuje zasadę „metody czasu lotu” do wykrywania odległości obiektów. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wykrywanie zasięgu w telefonach komórkowych, inteligentnych rodzinach, robotach, bezzałogowcach i innych rynkach, na ten produkt zwracano coraz większą uwagę. Laserowy czujnik odległości został stworzony, aby sprostać wymaganiom rynku.

Optymalne środowisko wewnętrzne dla zasięgów laserowych

Potrzeba wykrywania odległości zawsze istniała, a ludzie badali wykorzystanie różnych komponentów do wykrywania fizycznych zmian obiektów, przekształcając zmiany na odległości, a następnie mierząc odległość obiektów, a także ich przemieszczenia.

Obecnie technologia czujników odległości na rynku obejmuje głównie zasięg w podczerwieni, zasięg indukcyjności, zasięg ultradźwiękowy i zasięg laserowy. Wśród nich czujnik odległości na podczerwień przesyła sygnał impulsu podczerwieni przez źródło światła podczerwonego i odbiera go przez odbiornik. Mierzy czas światła podczerwonego od emisji do odbicia przez obiekt i oblicza odległość między obiektem a odległością w podczerwieni przez pomiar czasu. Jednak pasmo podczerwieni jest bardziej podatne na zakłócenia. Podczas uruchamiania często konieczne jest wyłączenie innych urządzeń. Wadą technologii indukcyjności jest to, że odległość pomiaru jest stosunkowo krótka, a dokładność pomiaru zwykle dramatycznie spada, gdy odległość pomiaru przekracza 10 cm. W związku z tym ma to wpływ na zakres zastosowania tych dwóch technologii w elektronice użytkowej, takiej jak smartfony. Jeśli chodzi o zalety ultradźwiękowego czujnika odległości, ma on dużą odległość transmisji (odległość wykrywania przekracza 80 metrów), ale urządzenie jest duże, a dokładność pozycjonowania jest niska. Tak więc ta technologia jest najczęściej stosowana na zewnątrz, np. W nawigacji samochodowej, ale trudno ją zastosować w produktach elektroniki użytkowej.

Dlatego pod względem środowiska aplikacji wewnętrznych najbardziej odpowiednia jest technologia laserowego ustawiania odległości. Nowo opracowany laserowy czujnik odległości JRT, po zastosowaniu technologii TOF, może przedłużyć zasięg do 15 metrów, maksymalna częstotliwość pomiaru może osiągnąć 200 Hz, a dokładność można kontrolować na około 5 centymetrów.