Skontaktuj się z nami
Amanda Cho

Numer telefonu : +86 15982044032

WhatsApp : +8615982044032

Jakie są przyszłe zastosowania czujników lidar?

March 5, 2020

Radar nie jest obcy wielu osobom, ale lidar może nie słyszeć wiele. Dzięki ciągłemu rozwojowi i popularyzacji technologii laserowej, w ostatnich latach ekspozycja technologii bez sterowników, takich jak Google i Tesla, przyciągnęła szeroką uwagę. Można ją zobaczyć w dronach, drukowaniu 3D, VR / AR i innych dziedzinach.
Lidar, czyli wykrywanie i pomiar światła, to system, który łączy laser, globalny system pozycjonowania (GPS) i inercyjny system nawigacji (INS) w celu uzyskania danych i wygenerowania dokładnego DEM (cyfrowy model wysokości). Z zasady działania nie ma zasadniczej różnicy w przypadku radaru mikrofalowego, ale w porównaniu z radarem mikrofalowym ma on cechy wysokiej rozdzielczości, dobrego maskowania, silnej zdolności przeciwzakłóceniowej, dobrej wydajności wykrywania na małej wysokości, niewielkich rozmiarów i lekkości. Rolą lidar jest dokładne mierzenie pozycji docelowej (odległość i kąt), stanu ruchu (prędkości, wibracji i położenia) oraz kształtu, a także wykrywanie, identyfikacja, rozróżnianie i śledzenie celów. Na przykład:
Lidar może pomóc robotom w zrozumieniu informacji o otaczających mapach w nieznanych środowiskach, zapewnić dobrą świadomość środowiskową do późniejszego pozycjonowania i nawigacji, a nawet interakcji człowiek-maszyna, a także promować inteligentny proces robota.
Lidar, który kosztuje 40% samochodów bez kierowcy, może pomóc samochodom bez kierowcy uzyskać trójwymiarową informację o położeniu swojego środowiska, określić pozycję, rozmiar, wygląd zewnętrzny, a nawet materiały przedmiotów, z „dokładną” i „szybką” przestrzenią zdolność wykrywania „wydajnego działania” stała się nieodzowną obecnością na polu bezzałogowej jazdy.
Możliwe zastosowania lidar w przyszłości obejmują intralogistykę, urządzenia mobilne i robotykę, co oznacza, że ​​skanery wielowarstwowe wymagają szczególnie solidnej konstrukcji. Technologia określania zakresu impulsów w niektórych lidarach zapewnia nie tylko wysoki stopień niezależności od cech obiektu i powierzchni, ale także zapewnia wysoki poziom odporności na światło zewnętrzne, światła o wysokiej częstotliwości i odbicia optyczne od środowiska aplikacji.